Træningsplan

W1siziisijiwmjavmdgvmdcvmxpyoxdscw1xml9szwfkzxjib2fyzc5nawyixv0?sha=429f5f3e2025807f
Træningsplan

Vær opmærksom på, at træningsplanen kun er vejledende. Den enkelte løbers aktuelle dagsskema kan altid findes i Holdsports kalender.


Tirsdag

Is

Off ice

  Tid Hold Træner Tid Hold Træner
  7.45-8.00 iskørsel        
  8.00-9.00 Team Copenhagen Michael      
 
  14.45-15.00 iskørsel        
  15.00-15.45 Programlægning  (Michael + Jenya)      
  15.45-16.30 FreeStars + FunK Michael + Jenya + AE      
  16.30-16.45 iskørsel   15.45- 16.30 AdvancedSprings + AdvancedDebs Katie
  16.45-17.15 Edges  AdvancedSprings + AdvancedDebs + FunK  Michael+ (Katie af 5 min før) + Jenya      
  17.15-18.00 AdvancedSprings + AdvancedDebs Michael + (Jenya af 10 min før) 17.20 - 18.05 AdvancedNovice + M Novice Katie
  18.00-18.15 iskørsel   17.30 - 18.00 FreeStars + FunK AE
  18.15-19.00 AdvancedNovice + M Novice  Katie + Michael       
  19.00-19.30 Edge AdvancedJunior + M Junior + AdvancedNovice+M Novice+AdvancedSr+FunSport Michael + Katie 18.00 - 18.45 AdvancedJunior + M Junior + AdvancedSr  Jenny
  19.30-19.45 iskørsel        
  19.45-20.30 AdvancedJunior + M Junio + AdvancedSr + Sport Michael + Katie +Jenya      

Onsdag

Is

Off ice

  Tid Hold Træner Tid Hold Træner
6.30-7.15 MorgenEkstra Advanced+M Michael      
    iskørsel        

Torsdag

Is

Off ice

  Tid Hold Træner Tid Hold Træner
7.45-8.00 iskørsel        
  8.00-9.00 Team Copenhagen Michael      
    iskørsel        
             
  14.45-15.00 iskørsel        
  15.00-15.45 Programlægning  (Michael+Jenya)      
  15.45-16.30 FunTeens Michael + Jenya + AE + Molly      
  16.30-16.45 iskørsel        
  16.45-17.30 Skøjteskole Michael + Jenny + Molly + AnnaV +  Andrea + Marie + Emma + (HH Liva + ) 16.45-17.30
AE
  17.30-18.15 FunStars + FunCubs Michael + AE+ Molly + AnnaV + Andrea 17.30-18.15 Jenny i  klubben  
  18.15-18.30 iskørsel   17.30 -18.15 AdvancedSprings + AdvancedDebs
Katie (skadesforebyggende)
  18.30-19.45 AdvancedSprings + AdvancedDebs Jenya  +  Michael 18.00 - 18.45 AdvancedNovice + M Novice
Kirstine (skadesforebyggende)
  19.00-20.15 AdvancedNovice + M Novice Michael +Katie+ (Jenya pause)      
  20.15 - 20.30 iskørsel   19.30 - 20.15 AdvJunior + M Junior + AdvSr + Sport  Kirstine (skadesforebyggende)
  20.30 - 21.30 AdvancedJunior + M Junior + AdvancedSr + Sport + OB
Jenya + Kirstine+Katie
     
  21.30 - 22.15 Voksen + Voksen Halv To Jenya+ Kirstine + Katie      
  22.15-22.45 Voksen Selvtræning        

Fredag

Is

Off ice

  Tid Hold Træner Tid Hold Træner
15.00-15.45 Programlægning  (Katie+Jenya)      
  15.45-16.45 AdvancedSprings + AdvancedDebs + M Novice Katie+ Jenya 16:00-16:45
AdvancedJunior + AdvancedNovice + M Junior+ AdvancedSenior
  16.45-17.00 iskørsel   17:00-17:45 AdvancedSprings + AdvancedDebs + M Novice
  17.00-18:00 AdvanceJunior+AdvanvedNovice+M Junior + AdvancedSenior Katie+ Jenya      

Lørdag

Is

Off ice

  Tid Hold Træner Tid Hold Træner
8.00-9.00 Programlægning 
Jenya + Katie      
  9.00-9.45 FunTeens+FunSport Jenya +Katie + AE + Molly      
  9.45-10.00 iskørsel        
  10.00-10.45 Skøjteskole Katie +  Molly + AnnaV + Andrea + Marie + Emma +  Liva (HiH)      
  10.45-11.30 FunStars + FunCubs Jenya +  AE+ Molly + AnnaV + Andrea       
  11.30-11.45 iskørsel   11.45-12.30 FunStars AE
  11.45-12.30 AdvanceJunior+AdvanvedNovice+M Junior+ AdvancedSenior  Jenya + Katie      
  12.30-13.00 Edges AdvJunior+AdvNovice+M Junior+ AdvSenior +  M Novice Jenya + Katie      
  13.00-13.15 iskørsel        
  13.15-14.00 AdvancedDebs + AdvancedSprings + M Novice Jenya + Katie      
  14.00-15.00 Selvtr. Advanced + M Katie      

Søndag

Is

Off ice

  Tid Hold Træner Tid Hold Træner
17.00-17.45 Programlægning Michael + Kirstine      
  17.45-18.30 K3+M Junior + M Novice + SportExtra Michael + Kirstine      
  18.30-18.45 iskørsel 17.45-18.30 FreeTeens+FunSport AnnaE
  18.45-19.30 FreeTeens+FunSport+M Junior + M Novice AnnaE + Michael 18.40-19.20 Voksen Kirstine
  19.30-20.15 Voksen + Voksen Halv S Kirstine+Michael +AnnaE